Válasszon nyelvet

#hashtagek

#arahse
124 poszt
#airsoft
116 poszt
#szu_airsoft
112 poszt
#arahseairsoft
103 poszt
#csypanther
88 poszt
#BLSAirsoft
87 poszt
  Bejelentkezés

Játék (és biztonsági) szabályok

Az airsoft játékok egységes szabályozása kiemelkedően fontos a következők miatt:

  • A szabályzat ismerete előfeltétele a biztonságos, észszerű, élvezetes játéknak. Célja, hogy a játékosok azonos feltételek mellett vegyenek részt a játékokon, a játékelemeket azonos módon ismerjék és használják. A szabályzat legyen egy közös érték, érdek mindenki számára.
  • A játékosok mentális és testi, fizikai épségének védelme és a játékok biztonságának a lehetőségekhez mért szavatolása érdekében
  • Egységes szabályozás elfogadásával és betartásával elősegíthetjük, hogy a jogalkotók ne tiltsák be vagy  ne szorítsák nehezen vállalható felesleges korlátok közé ezt a hobbit.

A továbbiakban megismerheted az általános szabályokat, speciális korlátozásokat és kivételeket, melyeket a szervezők alkalmaznak.

Általános viselkedési szabályok

Becsületesség és tisztesség alapelve

Az airsoft az egymás iránti tiszteleten és a hobbi iránti alázaton alapul. A tisztesség és a kölcsönös tisztelet nem csak a szervező, hanem a játékos oldaláról is alapérték kell hogy legyen.
Az airsoft hobbi sport mint játék, működésképtelenné válik a találatok becsületes bevallása, “megadása” hiányában. Egymásnak szerzünk élményt és adjuk meg az eredményt. 

  • Úgy viselkedj másokkal, ahogy elvárod, hogy veled is viselkedjenek!
  • A szabályok betartását nem mástól kell elvárnod, hanem saját magadtól!
  • Ismerd a szabályokat, ismeretük és alkalmazásuk közös nyelvet teremt.
  • Az airsoftban nincsennek ellenségek. Nem elpusztítani és megnyomorítani akarjuk embertársunkat. Az airsoftban ellenfelek vannak. Az ellenfeleket legyőzni akarjuk.
  • Csak hivatalosan szervezett, a szervező részére legálisan biztosított, biztonságos pályán megrendezett játékokat látogassatok.
  • Ismerd a szabályokat és gyakorold azok alkalmazását
  • Olvasd el és tartsd be a kiírást!
  • Segítsd a szervező munkáját!
  • Figyelj oda játékostársadra!

A feketén szervezett játékok kerülendők, mert sem a terület használati szabályok, sem a biztonsági szabályok betartása nem garantált. Az ilyen rendezvényeken a résztvevőket, ha jóhiszeműen is vesznek rész akár jogi hátrány is érhet egy hivatalos szerv eljárása során.

Viselkedési szabályok

  1. Mielőtt egy játékra jelentkezünk, olvassuk el, értelmezzük és igyekezzünk maradéktalanul betartani a szervezői kiírást.
  2. Amennyiben nem érzed biztonságosnak a szabályok egy részét, kérd meg a szervezőt, hogy segítsen értelmezni a szabályt. Amennyiben szükséges, építő javaslattal állj elő. 
  3. Ha nem érzed biztonságosnak a szabályzatot, akkor kérj segítséget a szervezőtől, hogy garantálja a biztonságodat - akár szabályzat pontosítása vagy módosítása által.
  4. Az airsoft rendezvényre minden esetben a szervező által kijelölt időkapuban érkezünk.
  5. A játékra minden esetben játékra alkalmas állapotban, alkohol, drog és egyéb tudatmódosító szerek befolyásától mentes állapotban jelenünk meg.
  6. Tiszteletben tartjuk a szervező által kijelölt parkoló, pihenő és felkészülési területre, valamint a játékterületre vonatkozó előírásait.
  7. Érkezés után azonnall jelentkezünk a regisztrációs ponton, megfizetjük a játék regisztrációs díját, majd követjük a szervező utasításait, amennyiben játék eleji replika bemérés van, csak ezek végeztével kezdjük a felszerelkezést. 
  8. A játék kiírásában található előírásokat ellenvetés és külön felszólítás nélkül betartjuk, a szervezőt sem nyilvánosan, sem más módon ezért nem bíráljuk.A kiírásban nem tárgyalt kérdésekről közvetlenül a szervezőt kérdezd.
  9. Kerüld a hangos, hivalkodó viselkedést, mert ezzel mást zavarhatsz.
  10. Soha ne ítélj meg más játékost megjelenése vagy viselkedése alapján. 
  11. A kezdőket segítsd! A megfelelő mentorálással biztosíthatjuk, hogy az új játékosok hozzád hasonlóan jó játékosokká váljanak.
  12. A kötelező védőfelszerelés használata és megléte alól semmilyen körülmény, vagy ok nem menthet fel!
  13. A parkoló, pihenő zónában illetve az eligazítás helyszínén soha ne legyen tár a replikádban, ürítsd a csövet és használd a bebiztosítást.
  14. Mindig használj védőszemüveget! A védőszemüveg legyen rajtad, amikor a játék területre érkezel. És ezt ne is vedd le, amíg el nem hagyod a játék területét.
  15. Legyél ott időben, figyelmesen hallgasd és ne zavard az eligazítást!
  16. Tartsd tiszteletben és kövesd a szervezői változtatásokat!

Játékszabályok

A játékon csak és kizárólag az adott játékmódnak megfelelő, a szervező által jóváhagyott és ellenőrzött eszközökkel vehetsz részt, melyek rendeltetésszerű használata nem veszélyezteti a biztonságos játékot és a résztvevők testi épségét. Legyen az airsoft replika, ruházat és felszerelés kiegészítő, piro- és fénytechnika.

Hazánkban az airsoft rendezvényeken a MASZ2015 és az ASZ2024 szervezői rendelkezései a mérvadóak. Játékra jelentkezés során mindenképpen tájékozódj mely szabályrendszernek kell megfelelned.

A szervező a játékain előírhat az általános szabályoktól eltérő extra biztonsági szabályokat vagy felszerelést. Ezeket a játék kiírás vonatkozó kiegészítésében feltünteti. 

Az adott rendezvényen a szervező által kijelentett, kiírt szabályok kötelező érvényűek. 

  • A szabály ismeretének hiánya nem mentesít a hatály alól!
  • A játékos a játékra jelentkezéssel elfogadja, betartja a szervező által felállított szabályrendszer használatát, alkalmazását.
  • Az airsoft játékokon a védőeszközök használata kötelező és nem opcionális!
  • A védőeszközök meglétének, vagy használatának mellőzése esetén a játékos szenvedi el a következményeket, azontúl hogy a szervező ezért a játékból kizárhatja.
  • A szabályok megsértése akár a játékból történő azonnali és végleges kitiltást vonhatja maga után!
  • A szabálytalanság miatt kiállított játékosnak nincs jogalapja a játék regisztrációs díj visszafizetését kérvényezni.
  • Az airsoft rendezvény során mindenkinek kötelessége a konfliktusok elkerülése és a vitás helyzetek rendezése.

Játékszabályok, játékmódhoz kapcsolódó szabályozások.

Találat:

A játékos testét, ruházatát, felszerelését, illetve a fegyver bármely részét érő lövés találatnak számít. Csapattárs kilövése, illetve a fedezéken, tereptárgyon/növényzeten keresztül akadálymentesen érkező lövés találatnak számít. Levetett felszerelési tárgyakat (pl. fának támasztott fegyver, földre helyezett hátizsák), taktikai pajzsot érő lövés nem találat! Szintén találatnak minősül a „csendes dobatás” (lásd 7. pont) Visszapattanó lövés viszont nem találat - amennyiben nem vagy ebben teljes mértékben biztos, inkább add meg találatnak a viták elkerülése végett.

Fegyver találat:

Kézben tartott fegyvert ért találat után a találatot kapott fegyvert nem használhatod tovább. Ha van nálad más fegyvert, azt használhatod és játszhatsz tovább.

Találat jelzése: 

A találatot kapott játékos AZONNAL beszünteti a küzdelmet, majd AZONNAL FELEMELI legalább az EGYIK KEZÉT, ÉS hangos, lehetőleg többszöri “MEGVOLT”,”TALÁLAT”, vagy ”HIT” kiáltással jelzi a találatot. A csak szóbeli találatjelzés NEM ELEGENDŐ! A játékosra szabadon lehet tüzelni, amíg a találat jelzése nem egyértelmű! Tehát csak FELTETT KÉZ ÉS HANGJELZÉS EGYÜTT, majd a láthatóan felhelyezett narancssárga találatjelzővel érvényes! Nem szabad viszont kiáltani, jelezni késelés esetén (lásd 7. pont).

Kiállás, visszaállás:

Találat jelzése után a játékos feje fölé emeli vagy szíjra ereszti fegyverét, AZONNAL NARANCSSÁRGA SAPKÁT VAGY KENDŐT helyez a fejére, és a játék megzavarása nélkül, legrövidebb úton távozik a környékről. (Kivétel, ha a szabályok mást írnak elő.) Számítsunk rá, hogy kiállás közben további találatokat kapunk. A találatjelzőt jól láthatóan, végig viselni kell! Heves küzdelem, épületharc közben KÉZFELTARTÁSSAL, KIABÁLÁSSAL, TALÁLATJELZŐ LENGETÉSÉVEL VÉGIG JELEZNI KELL a kiesett státuszt. A játékosra szabadon lehet tüzelni, ha nem egyértelműen azonosítható, hogy kiállt a játékból! Narancssárga sapkát vagy kendőt viselőt TILOS lőni vagy fedezéknek használni!

Szükség esetén a kilőtt játékos a tűzvonalból kiléphet, max. 5 métert elmozoghat a saját testiéppségét ne veszélyeztesse és/vagy a játékmenetet ne zavarja, ne jelentsen akadályt.A játékost mozgatni csak akkor lehet, ha teljes súlyában megemeled és elcipeled.

Fokozott figyelemmel kell elhagyni a terepet, hogy ne váljunk célponttá, fedezékké. Szükség esetén megtorpanhatunk, vagy rövid ideig várakozhatunk, ha így zavarjuk kevésbé a játékot.

Épületharcnál a kiálló távozásáig szüneteltetni kell a küzdelmet, ha nincs más lehetősége a helyiség biztonságos elhagyására. Ilyenkor hangos “KIJÖVÖK!”, kiáltással folyamatosan jelezze, hogy távozni készül. A Szervező, játékmester ilyenkor elrendeli a játék leállítását, ami azt is jelenti, hogy senki nem vált pozíciót és nem lő amíg a kiesett játékosok a játékterületet el nem hagyják.

A megadott találat után a találatmegadás semmilyen módon nem vonható vissza. A találatból aktív játékba a medikszabályokon keresztül vagy visszaállással kerülhetsz.

A játékba visszaállni kizárólag a kijelölt visszaállópontokon lehet!

Kommunikáció

Találat jelzése után a játékos NEM ADHAT ÁT SEMMILYEN INFORMÁCIÓT, SEMMILYEN MÓDON a még játékban lévőknek! Legfeljebb a találat tényét, saját kiesését erősítheti meg! Ez különösen érvényes a "medik-rendszerű" visszaállást alkalmazó játékokra, ahol a “felcser” vagy “medik” felkiáltások elfogadhatóak a státuszjelzésre.

 A szembenálló felek a játék ideje alatt ne kommunikáljanak egymással - kivétel, ha ez a játék biztonságát, baleset elhárítását, illetve a játékélmény fokozását szolgálja. 

Bármiféle vitatkozásnak, veszekedésnek, az ellenfélen vélt vagy látott találatok bekiabálásának helye nincs!

Rádiózás

Csak PMR típusú adó-vevő rádiók használata engedélyezett a törvényi szabályozásnak megfelelően. A VOX (hang vezérelt adásindítás) funkciót és a dallamos hívójeleket, csipogást lehetőleg kapcsoljuk ki! Minél ritkábban forgalmazzunk a csapat számára fenntartott csatornán, üzeneteinket fogjuk tárgyilagosra!

Megadásra felszólítás („Dobatás”)

KIZÁRÓLAG akkor alkalmazható, ha a játékos HÁTULRÓL vagy OLDALRÓL, MEGLEPETÉSBŐL támadhatna a biztos célt nyújtó ellenfélre. A felszólításnak hangosnak, egyértelműnek kell lennie (pl. “Dobd el!”, “Kezeket fel!”). Ha az ellenfél megadja magát, AZONNAL jelezze a “találatot” és álljon ki a játékból. (A fegyvert nem kell eldobni.) Ha tétovázik, nem engedelmeskedik, a felszólítónak lövéssel kell a találatot elérnie! Szemből, maximum 5 méter lőtávolságról, illetve kis célpontot nyújtó játékost, egyidőben több játékost nem dobatunk! Fontos mindkét fél részéről a sportszerű viselkedés, de mindig a dobatást kezdeményező kockázata a helyzet kimenetele, lezárása!

Szervezői döntés által CQB környezetben kivételes dobatási helyzet állhat elő, ha az egyik játékos célra tartva szemből közelit, míg a másik játékos leengedett fegyverrel találkozik össze - tűzkész helyzet a low-ready/várakozó helyzet ellen mindig előnyben van.

Késelés

Puha gumikéssel legalább két kereszt irányú vágás imitációval

Csak rugalmas pengéjű, nem törékeny eszközök használhatóak. Jellemzően gumi, polimer és szivacs anyagúak használata megengedett! Javasolt eszköz típusok, mint kés, tőr, szablya, balta, kard, penge, machete. A használt eszköz súlya nem haladhatja meg a 3 kg-ot! Az eszköz nem lehet alkalmas maradandó sérülés okozására!

Fém pengéjű eszközök, használata azonnali és végleges eltiltást von maga után! 

Gumikéssel, 2 érintéssel lehetséges, egyéb vágó-közelharci eszköz esetén érinteni vagy vágómozgást végezni lehetséges! Hadonászni tilos, fegyvert érinteni tilos! Nyílászáróból átnyúlni tilos - ablakból, ajtóból

A késelés során tudomásul veszed az akár extrém közeli találatok esélyét is; így a sérülés és közeli találatok megtörténe esetén az a te felelősséged!

Fejet, lágyék területeket támadni minden esetben tilos!

Fizikai kontaktus

A medicelést leszámítva az ellenfelek nem kerülhetnek fizikai kontaktusba egymással! Fegyvert félreütni, megérinteni, másikhoz játékoshoz hozzáérinteni TILOS!

Ez alól csak a késelés a kivétel, amikor a játékos az ellenfelét, gumi, vagy műanyag, a testi épséget nem veszélyeztető késsel kétszer „megvágja” ilyen esetben a megkéselt játékos azonnal némán kiáll, nem kiálthat medikért sem.


Éjszakai játék

Fokozottan balesetveszélyes játékmód, sokkal körültekintőbb mozgást, fegyverhasználatot követel meg! Nagy fényáteresztő képességű szemvédő, fegyverre szerelt fényforrás, tájékozódásra-helyzetjelzésre használt készülékek alkalmazása (keresőlámpa vagy éjjellátó) kötelező! Láthatósági, fényvisszaverő találatjelzők, nyomjelző-készülék használata javasolt. Célpont azonosítása nélkül, VAKTÁBAN tüzelni TILOS! Találatot kapott, játékban nem résztvevő személyek csak folyamatosan a földre vagy a találatjelzőre világítva tartózkodhatnak a pályán! A részletes szabályokat a Játékszervező határozza meg. Ezek lehetnek fegyverkategória korlátozások és vagy egyes lövés/ sorozatlövés korlátozások. Kötelezően elrendelhető a tracer egységek használata minden fegyvertípus esetében.

Csalás

Az airsoft a becsületességen alapszik, ezért a csalókkal szemben a legszigorúbban kell eljárni! Csalni értelmetlen, hiszen az airsoft nem verseny, és előbb-utóbb mindenki tisztában lesz az illető személyével, ami végül teljes kirekesztést von maga után. Nem éri meg! Ne kiáltsunk azonnal csalót, ha ellenfelünk nem jelzi a biztosnak vélt találatot. Álljunk egészséges szkepticizmussal a teljesítményünkhöz. Hátha mégsem találtuk el. Láttuk saját szemünkkel a becsapódást? Gondosan céloztunk, vagy csak arrafelé lövöldöztünk? Tüzelt egyáltalán a fegyverünk? Mozgó vagy kisméretű célpontot, futó alakot könnyen elhibáznak a gyakorlott játékosok is. A legkisebb gally, az aljnövényzet, és a szél is könnyedén eltéríti a lövedéket. Egy bokor átlőhetetlen fedezéket jelenthet. Nagy lőtávolságnál úgy tűnhet, a lövedék célba talált - valójában méterekkel előtte hullott a földre. Előfordulhat, hogy az adrenalin, az intenzív testmozgás, és a vastag öltözék miatt a játékos nem érezte, vagy nem hallotta meg a találatot. Velünk is megeshet. Szóval feleslegesen ne panaszkodjunk, ne gyártsunk összeesküvés elméleteket - különösen, ha kezdő játékosok vagyunk! Lőjjünk inkább újra. Ha egyértelmű csalással találkozunk, kötelességünk a helyszínen jelenteni a Játékszervezőnek!

Vitába bocsátkozni a másik játékossal, ezzel a játékmenetet megzavarni tilos!

Sportszerű viselkedés

Igyekezzünk megőrizni a játék tisztaságát, kulturáltságát. Ne átkozódjunk, ne keressünk kiskapukat a szabályok “megerőszakolásával”, mert ezek rombolják a játékélményt. Ügyeljünk a természet megóvására, kerüljük a szemetelést a pályán! Legyünk tisztában a szabályokkal. Tartsuk tiszteletben a játékszervezők és felügyelők döntéseit, segítsük a munkájukat. A találatot szabályosan jelezzük! Vitás kérdéseket, szabálytalanságokat a játék után, még a helyszínen beszéljük meg, pontosan, játékost és helyet beazonosíthatóan jelentsük a szervezőknek! Sérelmek utólagos felvetésének helye nincs!

Ha bizonytalanok vagyunk, hogy találatot kaptunk vagy sem, inkább álljunk ki. 

Ha két játékos nagyon rövid időn belül (<2 másodperc) ér el találatot egymáson, (összelövés), mindketten álljanak ki. Csak az számít összelövésnek, ha később lövést leadónak nem kell az őt meglepő játékos irányába utólag fordulnia. Azaz, például egy helyiségben tartózkodó játékos pontosan tudja, hogy a kintről érkező játékos melyik ajtón fog érkezni, tűzkész állapotban várja, felé irányzott replikával. A beérkező játékos pedig tudja, hol van a helyiségben tartózkodó rejtekhelye, fedezéke és a belépéskor már oda célozva érkezik.

Nagyobb időeltérés vagy hátrányosabb pozíció esetén a „párbaj” vesztese azonnal szüntesse be a tüzelést, ne éljen vissza a fenti illemszabállyal! Ha megadásra (dobatás) szólítanak fel minket, vegyük figyelembe, hogy ellenfelünk a biztosnak vélt lövés helyett a békésebb megoldást választotta. Csak akkor döntsünk a küzdelem folytatása mellett, ha indokolatlannak érezzük a felszólítást, vagy jó eséllyel el tudunk menekülni az adott helyzetből

Mindannyiunk kötelessége csapattársait udvariasan figyelmeztetni a fegyelmezett, sportszerű viselkedésre! Törekedjünk minél kevesebb felesleges lövés leadására!

Réslövés:

Olyan helyzetekben, amikor egy fal, vagy nyílászáró, esetleg épített fedezék közötti hézagon esetleg résen kell kilőni, kötelező szabályként alkalmazandó a célzott lövés leadása. Réslövésnél alapszabály, hogy csak ott adható le a fedezék közvetlen közeléből lövés, ahol legalább akkora rés van, amin a játékos feje legalább kiférne. Ez átlagosan 30x 30 cm lyukat feltételez. Amennyiben ennél kisebb a rés vagy lyuk, tilos a fegyver csövét átdugva vagy közvetlen közelről lövést leadni a túloldalon álló játékosra. Abban az esetben, ha egy ilyen kis réstől legalább 4-5 méternyi távolságra tartózkodik a játékos, adhat le lövést a rés irányába. A túloldalon, ily módon eltalált játékos a találatot köteles megadni. A szervező a réslövést, vagy az ilyen átlövéseket megtilthatja az adott játékon. Ilyen esetben erről a döntésről az eligazításon köteles tájékoztatni a részvevőket, esetleg szemléltetéssel is.

Gránát szabályok:

A játékokon csak a szervező által meghatározott neki előre bemutatott, gránátok használhatóak.

A gránát használatát, vagy a használható típusait a szervező korlátozhatja, meg is tilthatja.

Gránát dobását, kilövését megelőzően a játékosnak hangosan és egyértelműen jeleznie kell, „gránát!”; „40 mm Gránátvető” felkiáltással, hogy azt működésbe hozza.

Gránát használatánál két féle szabály alkalmazható:

 13.1

Hang vagy BB szóró gránátok esetében:

A gránát elműködése az adott helyiséget semmisíti meg. (jellemzően 5 x 5 méteres helyiségig alkalmazzuk.

13.1.1

Az elműködő gránátból kilőtt BB-nek nem kell fizikai kontaktusba kerülnie a játékossal ahhoz, hogy érvényes legyen a találat.

13.1.2

A helyiségben tartózkodók, amennyiben szilárd fedezék mögött (tégla, raklap vagy ajtólap) mögött állnak, esetleg a megtámadott helyiségből nyíló másik helyiségben vannak az elműködés pillanatában, a gránát „repeszeitől” védve vannak, folytathatják a játékot.

13.1.3

A helyiségben tartózkodók, amennyiben szilárd fedezék mögött (tégla, raklap vagy ajtólap) mögött állnak, esetleg a megtámadott helyiségből nyíló másik helyiségben vannak az elműködés pillanatában, a gránát „repeszeitől” nem védettek, amennyiben az 5 x 5 méteres területen belül vannak, kiestek, a találat érvényes.

13.1.4;

Szabad téren az eldobott hang, vagy BB szóró gránát elműködése esetében 10 méteres sugarú körben tisztít. Amennyiben a játékos ezen a hatókörön belül tartózkodik, kiesett a játékból akkor is, ha  BB nem találta el.

13.1.5;

Szabad téren az eldobott hang, vagy BB szóró gránát elműködése esetében 10 méteres sugarú körben tisztít. Amennyiben a játékos ezen a hatókörön belül tartózkodik, de szilárd teljes testét takaró fedezék mögött tartózkodik az elműködés pillanatában,védett a gránát repeszeitől, folytathatja a játékot.



13.2;

Gránátvető, tag, vagy 40 mm BB szóró gránát használata:

Ezeknél a gránát típusoknál is alapfeltétel, hogy a gránátnak el kell működnie ahhoz, hogy az ellenfél a találatot megadja. Gránátvető esetén a egyéb szervezői döntés hiányában a shotgun elvet kell alkalmazni. Ez azt jelenti, hogy az elműködő gránátból kirepülő BB felhőből legalább 1 nek el kell találnia a játékost.

13.2.1

Az elműködő gránátból a BB-nek el kell találnia a játékost ahhoz, hogy érvényes legyen a találat.

13.2.2

A helyiségben tartózkodók, amennyiben szilárd fedezék mögött (tégla, raklap vagy ajtólap) mögött állnak, esetleg a megtámadott helyiségből nyíló másik helyiségben vannak az elműködés pillanatában, a gránát „repeszeitől” védve vannak, legalább 1 BB nem találja el őket, folytathatják a játékot.

13.2.3

Szervezői kivétellel, a helyiségben tartózkodók, amennyiben szilárd fedezék mögött (tégla, raklap vagy ajtólap) mögött állnak, esetleg a megtámadott helyiségből nyíló másik helyiségben vannak az elműködés pillanatában, a gránát „repeszeitől” nem védettek, amennyiben az 5 x 5 méteres területen belül vannak, kiestek, a találat érvényes.

13.2.4;

Szervezői döntés alapján, szabad téren az ellőtt tag, vagy BB szóró gránát elműködése esetében 10 méteres sugarú körben tisztít. Amennyiben a játékos ezen a hatókörön belül tartózkodik, kiesett a játékból akkor is, ha a BB nem találta el.

13.2.5;

Szabad téren az elműködtetett 40 mm es tag, vagy BB szóró gránát elműködése esetében 10 méteres sugarú körben tisztít. Amennyiben a játékos ezen a hatókörön belül tartózkodik, de szilárd teljes testét takaró fedezék mögött tartózkodik az elműködés pillanatában, védett a gránát repeszeitől, folytathatja a játékot.

Korhatár

A nyilvános rendezvényeken való részvétel minimum életkorhatára a betöltött tizenhatodik életév, tizennyolc év alatti személyek csak nagykorú játékos felügyelete mellett, írásos szülői engedéllyel (lásd Melléklet) vehetnek részt airsoft játékokon.

Hozzászólások (0)